Swatch & Art - кохання, непідвладне часу

Давно відомо, що саме мистецтво робить світ кращим. Наша велика любов до мистецтва проявляється у всьому: від колаборацій з початківцями та відомими художниками, дизайнерами та архітекторами до арт-резиденції Swatch Art Peace Hotel, від підтримки відомих мистецьких закладів до партнерських проектів зі знаменитими музеями. Результатом такого співробітництва стала незвичайна та цікава інтерпретація одного з найбільших шедеврів, який ви зможете бачити прямо на вашому зап'ясті. 

 

 

Перший годинник із колекції Swatch Art Special з'явився завдяки співпраці з відомим художником Кікі Пікассо (Kiki Picasso). Випущена в обмеженій кількості, серія зі 140 екземплярів мала величезний успіх і заклала основу для «найменшого дизайну у світі» та безлічі колаборацій з діячами мистецтва.

Для знаменитих годинників Swatch Art Specials Кіта Харінга характерні цікаві та сміливі поєднання кольорів, а також присутність чарівних мультяшних персонажів. Моделі годинників MODEL AVEC PERSONNAGES, SERPENT, MILLES PATTES та BLANC SUR NOIR пронизані енергетикою Нью-Йорка 1980-х. Вони миттєво підкорюють серця поціновувачів мистецтва.

В ході «Street Painting Performance» («Перформанс вуличного живопису») на вулиці Базеля були запрошені європейські художники-урбаністи, щоб кожен з них зміг висловити своє унікальне бачення часу на полотні прямо перед міським театром.
Така акція повторно проводилась в Лондоні, Парижі та інших містах світу, внаслідок чого ми стали піонерами міського мистецтва.

 
Саме в Swatch Art Peace, в центрі Шанхаю, можна зустріти діячів різних напрямків у мистецтві. Вони приїжджають сюди з усього світу. Резиденти, які є представниками різних мистецьких сфер, зможуть зупинитись в готелі на період від трьох до шести місяців.
Всіх цих творчих особистостей об'єднує прагнення до створенння нових витворів мистецтва та спільної творчості.

Альфред Хофкунст відомий в світі мистецтва тим, що в його роботах предмети повсякденного побуту зображені у вигляді оптичних ілюзій. Скульптурно-фактурні годинники, створені художником для Swatch, виглядають дуже незвичайно та є мініатюрним екземпляром поп-арту. Три унікальні моделі Art Specials були виставлені на продаж на продуктових ринках Швейцарії, Австрії та Італії поряд із овочами та фруктами. Вони миттєво стали медійною сенсацією.

 

Італійський художник-концептуаліст Міммо Паладіно створив мінімалістську модель годинника OIGOL ORO, яка була випущена обмеженим тиражем у 140 екземплярів. Перший годинник цієї серії став головним призом у конкурсі «Design your Swatch» («Створи свою модель Swatch»), на участь у якому надійшло понад тисячу заявок. Ще 99 екземплярів були подаровані видатним діячам по всьому світу.

 

1996 року бренд Swatch удостоївся честі вести офіційний відлік часу на Олімпійських іграх в Атланті. Амбіційний проект Swatch O'Clock, що покликаний об'єднати мистецтво та спорт, очолив Alessandro Mendini. Він відібрав 12 художників, по одному на кожне олімпійське місто для створення дванадцяти культових інсталяцій Swatch Art Clock Towers.
З 1990 року відомий італійський архітектор і дизайнер створив декілька годинників Art Special. In 2016, he adds SPOT THE DOT, a color-happy, dotty design.

 

Американський художник Сем Френсіс, відомий своїми виразними та барвистими роботами, створив динамічну картину у вигляді годинника. Складається враження, що малюнок нанесений прямо на руку. Модель Swatch Art Special – це оригінальний витвір мистецтва, який можна носити на зап'ясті.

 

Міммо Ротелла створює свої картини в техніці деколаж. Для своїх робіт він використовує фрагменти плакатів, фотографій та рекламних проспектів. Для колекції Art Specials він створив модель MARILYN, яка присвячена знаменитій зірці поп-культури, та BENGALA із зображенням лютого тигра на циферблаті.

 

Американець Нам Джун Пайк вважається засновником відеоарту. Його модель ZAPPING з колекції Swatch Art Special випромінює неймовірну енергію. Дизайн цього годинника інформаційної епохи пронизаний духом 90-х років.
По случаю Олимпиады 1996 года, проводившейся в Атланте, фотограф Анни Лейбовиц создала свою модель Art Special. Поразительная модель часов ANNIE LEIBOVITZ наилучшим образом прославляет мир спорта. Ее дизайн демонстрирует 10 фотографий олимпийцев во время тренировок.

 

Дизайн, запропонований Йоко Оно для годинника Swatch, одночасно характеризується елегантно-стриманою гамою та водночас приголомшливою провокаційністю. Якщо відволіктися від стриманого дизайну в сірих тонах, якщо придивитися ближче, то ви побачите на годиннику FILM NO. 4 зображення оголених сідниць які представлені у вигляді кадрів кіноплівки.

 

Відомий італійський скульптор Арнальдо Помодоро знаменитий своїми геометричними творами із бронзи. ROTOR – перша модель у колекції Art Special з нержавіючої сталі. В цьому невеликому елегантному годиннику дуже чітко проглядається самобутній стиль автора.

Завдяки творчій співпраці Сью Хантлей та Донни Мьюїр були створені чудові твори в різних сферах мистецтва.
Не є винятком їх моделі Swatch Art Specials. Годинник WINDMEAL присвячений домогосподаркам, а LIPSTICK – такому загадковому явищу, як людська розмова.

 

Ренцо Пьяно, автор архітектури «навиворіт» відомого Центру Помпіду (Centre Pompidou), використовував схожу естетику і в своїй моделі Art Special – JELLY PIANO. Дизайн цього стриманого прозорого годинника демонструє чарівну привабливість годинникових механізмів.

Співак, композитор та продюсер Mika лівансько-британського походження створив моделі годинників Swatch Art Specials KUKULAKUKU та KUKULAKUKI прямо напередодні свят 2013 року. В 2016 році він створив унікальну модель MUMU-CUCURRUCUCU із яскравими геометричними візерунками та сяючим золотим циферблатом, що прикрашений розкішним гравіюванням.

Мультимедійний творець Хосе Карлос Касадо переніс на модель OFF з колекції Swatch Art Special свій характерний творчий стиль, що полягає у поєднанні нових технологій із традиційним мистецтвом, а також у зіткненні реальності, нереальності та підсвідомості. Він також творчо підходить до використання програми для смартфонів Swatch AR't, створюючи для моделі годинника OFF ефект «доповненої реальності».

В 2019 році ми вирішили розширити межі креативності та позитивної провокації за допомогою колаборації з талановитою свинею-художницею Пігкассо (Pigcasso) для випуску ексклюзивного годинника з обмеженим тиражем FLYING PIG BY MS. PIGCASSO.

 

У 2023 році до 125-річчя від дня народження Рене Магрітта виходять дві моделі годинників за мотивами відомих картин цього художника-сюрреаліста. Годинник LA TRAHISON DES IMAGES BY RENÉ MAGRITTE перегукується з його культовою картиною, що ставить під сумнів взаємозв'язок між предметами, словами та зображеннями. Модель LE FILS DE L'HOMME BY RENÉ MAGRITTE віддає шану самобутньому сюрреалізму художника, в якому розмито межі реальності та ілюзорності.

 

 

У 2023 році виходять три барвисті моделі годинників за мотивами найзнаменитіших творів яскравого представника неоекспресіонізму – художника-граффітиста Баскія. Набір годинників HOLLYWOOD AFRICANS BY JEAN-MICHEL BASQUIAT, UNTITLED BY JEAN-MICHEL BASQUIAT та ISHTAR BY JEAN-MICHEL BASQUIAT – мрія будь-якого колекціонера. В їхньому оформленні використані динамічні образи, створені живописцем, та його коментарі соціальної спрямованості.

 

6 разів поспіль ми виступали, як основний партнер знаменитої венеціанської експозиції сучасного мистецтва Biennale Arte, що займає провідну роль у пошуку та просуванні нових тенденцій в мистецтві. Наша участь полягає в тому, щоб проводити виставки в рамках самого заходу, а також займатися випуском спеціальних годинників Swatch Art Specials. 
Впродовж вже 75 років кінофестиваль Locarno Film Festival пожвавлює літнє життя швейцарського містечка Локарно. Щороку сюди з'їжджаються найвидатніші та найталановитіші діячі кінематографу, щоб продемонструвати свої досягнення. Ми надавали підтримку фестивалю протягом багатьох років, а з 2023 року стаємо одним із його головних спонсорів.

Бельгійські художники Поль Бурі (Pol Bury) та П'єр Алечинскі (Pierre Alechinsky) спільно з італійцем Валеріо Адамі (Valerio Adami) створили набір Foundation Maeght Set, до якого увійшли три моделі годинників в абстрактному стилі, що отримали високу оцінку у шанувальників.

В середині 90-х років музей МоМА придбав годинники Swatch для своєї престижної колекції дизайнерських виробів, у якій на теперішній час представлено 3 моделі годинників: GB100 (1983), Jelly Fish (1985) та Jelly Skin (1998). З роками наша співпраця з цим визначним музеєм розширилася. Були проведені такі спеціальні виставки, як Workspheres (2001) та Items:Is Fashion Modern? (2017). В рамках нашої останньої колаборації ми надали людям можливість милуватися на руці шедеврами Густава Клімта (Gustav Klimt), Вінсента Ван Гога (Vincent Van Gogh), Піта Мондріана (Piet Mondrian), Таданорі Йокоо (Tadanori Yokoo) та багатьох інших художників.

Наша взаємодія з цією історичною пам'яткою Парижа розпочалася в 2001 році з відкриття фірмового магазину в Carrousel du Louvre. Через кілька років по тому ми віддали шану архітектору Лео Мінґ Пею (Leoh Ming Pei), який створив унікальне оформлення музею. Саме йому був присвячений спеціальний дизайн Swatch X You, а в загальній колекції ми в грайливій формі представили свою інтерпретацію знаменитих шедеврів із Лувру.

Офіційно прояв нашої любові до мистецтва розпочався саме з цього паризького музею. В 1985 році була випущена перша модель Art Special Kiki Picasso, за якою послідувала низка успішних починань. Наше багаторічне співробітництво ознаменувалося спеціальною колекцією Swatch X Centre Pompidou. В ній представлені деякі з найзнаменитіших шедеврів Центру Помпіду — роботи таких славетних майстрів, як Фріда Кало (Frida Kahlo), Піт Мондріан (Piet Mondrian) та Амедео Модільяні (Amedeo Modigliani).

В 2018 році ми почали співпрацювати з нідерландською мистецькою галереєю – Rijksmuseum. В рамках цієї колаборації було створено три моделі годинників за мотивами знаменитих творів мистецтва із сучасними акцентами.

В 2018 році ми розпочали співпрацю з музеєм Тіссена (Thyssen Museum), створивши несподівані та в той же час, сучасні інтерпретації трьох, що зберігаються в ньому шедеврів Бальтазара ван дер Аста (Balthasar van der Ast), Франца Марка (Franz Marc) і Піта Монта. Mondrian).

З нагоди святкування 10-річчя готелю Swatch Art Peace Hotel ми об’єдналися з MAXXI, національним музеєм мистецтв XXI століття в Римі. За 12 місяців співпраці з'явилася низка творчих ініціатив, включаючи бесіди з художниками, виставки, а також розробку дизайну Swatch X You, присвяченого музею.

 

Swatch X You – Château De Versailles

На честь 400-річного ювілею неперевешеного Версалю – Château de Versailles – Swatch пропонує три дизайни Swatch X You, на яких представлено видатний архітектурний ансамбль палацу, його прекрасні сади та відомі особистості. Крім того, на основі кастомізованих дизайнів створені також готові моделі годинників, сповнені мистецтва та історії.

 

У 2023 році знамениті шедеври епохи Відродження із уславленої колекції флорентійської Галереї Уффіці (Le Gallerie degli Uffizi) постають у вигляді годинника з виходом двох моделей за мотивами відомих полотен Боттічеллі. Романтичні моделі NASCITA DI VENERE BY SANDRO BOTTICELLI та ALLEGORIA DELLA PRIMAVERA BY SANDRO BOTTICELLI в пастельних відтінках прославляють красу та природу.

 

 

Ця колаборація знаменується унікальним попурі з різних епох та стилів. Традиційне японське мистецтво у виконанні Хокуса та астролябія Аль-Баттуті об’єдналися в годинниковому шедеврі під назвою THE GREAT WAVE OFF KOK HOUSAI & THE ASTROLABE.

 

У середині 90-х років ХХ століття музей МоМА придбав годинники Swatch для своєї престижної колекції дизайнерських виробів, в якій в даний час представлені 3 моделі годинників: GB100 (1983), Jelly Fish (1985) та Jelly Skin (1998). З роками наша співпраця із цим видатним музеєм розширюється. Організуються спеціальні виставки: Workspheres (2001) та Items: Is Fashion Modern? (2017). У 2021 році в рамках колаборації з MoMA створюється годинник за мотивами творів Густава Клімта, Вінсента Ван Гога, Піта Мондріана та Таданорі Йокоо. У 2023 році виходять дві моделі годинника, натхненні роботами Роя Ліхтенштейна: REVERIE BY ROY LICHTENSTEIN, THE WATCH GIRL BY ROY LICHTENSTEIN, THE WATCH.